
Måndagsklubben 16/11
Måndag 16 november 2026 kl. 18:00 - Måndagsklubben den 16/11 är det fokus på fotboll!
Vi får besök av Andreas Sundberg och Behrang Safari.
Bakom fotbollens kulisser – spelet, makten och människorna.
Vad händer bakom rubrikerna, när strålkastarna slocknar och nästa stora övergång ska förhandlas? Och hur känns det att själv gå från spelare till agent?
Välkommen till Måndagsklubben på La Fonderie och en spännande kväll med två personer som känner fotbollens värld från olika håll.
Andreas Sundberg, journalisten som varit en del av Fotbollskanalen i 15 år och skrivit boken Agenterna, möter Behrang Safari, tidigare landslagsspelare med nio nationella ligaguld runt om i Europa – och numera agent.
Under ett avslappnat samtal lett av Dennis Axnér kommer vi nära berättelserna bakom karriärerna, övergångarna och besluten. Vi pratar om ambitioner, pengar och förtroende, om agenternas inflytande och om människorna bakom prestationerna. Vad krävs för att nå toppen – och vem kan man egentligen lita på längs vägen?
Måndagsklubben är platsen där inspiration möter närvaro – nära, äkta och alltid med utrymme för reflektion och möten mellan människor.
Kvällens värd är Dennis Axnér.
För att komma in och lyssna köper du en biljett som samtidigt också gäller för en bit mat.
Samtal + mat kostar 250:-
Start18:00
Biljetter250 kr



